מאמרים וכתבות


איך בוחרים מזון לכלבים?

ממה מורכב המזון - לקרוא את האותיות הקטנות אחד השיקולים העיקריים בבחירת סוג האוכל לכלב הינו רכיבי המוצר שאתם עומדים לרכוש. על כל אריזה של מזון לבע"ח (כמו גם על מזון של בני אדם) מופיעים שני נתונים חשובים: 1. רשימת הרכיבים העיקריים. 2. טבלת אחוזים. ע"י בחינה מעמיקה של נתונים אלו נוכל להחליט מה טיב המזון והאם הוא שווה את הכסף שאנו משלמים עבורו. חשוב לדעת כי סדר הופעת הרכיבים ברשימת הרכיבים העיקריים נקבע ע"פ אחוזו המשקלי של כל רכיב. מה זה אומר? רכיב שיש ממנו "הכי הרבה" יופיע ראשון, אחריו הרכ..

טיפים

​1. האם מזון רטוב מקופסאות שימורים מומלץ לשימוש? החסרונות של השימורים: * מכילים חומרים משמרים * מכילים אחוז גבוהה של נוזלים ואחזו נמוך של בשר (ככל שהשימורים איכותיים יותר כך היחס יישתנה לטובת הבשר). * מזון משומר הוא מזון לח שחלקיקיו נוטים להידבק אל השיניים. עם הזמן מצטברות יותר ויותר שאריות של מזון זה בחלל הפה מה שיכול לעודד ריח פה רע / עששת  רקבונות וכו'. * קשה מאוד לגמול כלב ממזון משומר. מסיבות אלו לא היינו מלמליצים לבסס את התזונה היומית של הכלב על שימורים אלא להשתמש בהם רק כצ'ופר מ..

התאמת המזון לשלבי החיים ולצרכים מיוחדים

למה בכלל לרכוש מזון כלבים ? ישנם בעלי כלבים הדוגלים בהאכלת חיית המחמד בשאריות משולחנם, בין אם מתוך אמונה שמזונם של בני האדם איכותי יותר משל כלבים, או מתוך רצון לחסוך ברכישת מזון מיוחד. ואולם, חשוב לדעת כי מזונות המתאימים לבני אדם אינם מספקים תזונה מלאה לכלב, ולעיתים מכילים רכיבים שאינם בריאים לו. טענה זו מחוזקת על ידי מחקרים שהוכיחו כי כלבים שניזונו משאריות של בני אדם אופיינו בתוחלת חיים ממוצעת קצרה בשליש, לעומת כלבים שניזונו ממזון ייעודי. לכן, חשוב לרכוש עבור חיית המחמד שלכם מזון יבש שהינו..

פולפת סלק - ייתרונותיה במזון לחיות מחמד

פולפת סלק (beet pulp) היא רכיב נפוץ מאוד במגוון מזונות של חיות המחמד. מזה זמן רב שהיא ידועה כתוסף תזונה לסוסים ולחיות משק אחרות ובנוסף, לאחרונה, משתמשים בה גם כחלק מהפורמולה של מזונות לכלבים ולחתולים. ישנם דיווחים רבים על יתרונותייה של פולפת הסלק כחלק ממזון לחיות המחמד אך ישנם גם כמה חילוקי דעות בנוגע לשימוש בה. מאמר זה יסייע בהבנת הייתרונות שיש לשימוש בפלופת סלק בפורמולת המזון וכמו כן ייבחן את החסרונות הפוטנציאליים של רכיב מזון נפוץ זה. המקור של פולפת הסלק: חלק מהאנשים טועים לחשוב שפולפת ..

נוגדי-חמיצון (אנטיאוקסידנטים) כחומרים משמרים במזון חיות המחמד

נוגדי חימצון הם חומרים המסייעים במניעת חמצונם (הוספת חמצן לחומר) של שומנים ונגזרות שומנים (כולל ויטמין A וויטמין E). כאשר שומן מתחמצן הוא מקבל טעם מעופש ומאבד חלק גדול מערכיו התזונתיים. מזון כלבים וחתולים, שלרוב מכיל כמות משמעותית של שומן, רגיש במיוחד לתהליך החמצון. מזונות רטובים (שימורים) מוגנים מחמצון מפני שהם מבודדים מהאוויר אבל למזונות היבשים יש צורך בהוספת נוגדי-חימצון על מנת לשמרם.  ע"פ הנחיות ה-AAFCO אם יש שימוש בנוגדי חמצון במזון חובה על הייצרן לציין זאת על התווית וכן לנקוב בשמו ..

סוגי הרכיב הבשרי במזון היבש של בעה"ח

על כל שק מזון יבש נמצא את רשימת הרכיבים העיקריים בשק. רשימה זו מפרטת את חומרי הגלם המרכיבים את המזון היבש ע"פ האחוז המשקלי של כל רכיב ורכיב. כלומר, רכיב שיש ממנו "הכי הרבה" יופיע ראשון ברשימה, רכיב שיש ממנו קצת פחות יופיע שני וכך הלאה בסדר יורד עד הרכיב שמבחינה משקלית יש ממנו המעט ביותר (בגלל זה ויטמינים ומינרלים יופיעו תמיד בסוף הרשימה היות ומבחינה משקלית יש מהם מיקרו גרמים...) אם קראתם פעם את הרשימה הזו (שחשיבותה להבנת טיב המזון היא המשמעותית ביותר) גיליתם כל מיני מינוחים שונים לרכיבים בשרי..

גלוטן תירס

גלוטן תירס או קמח גלוטן תירס הפך בשנים האחרונות למרכיב שכיח ביותר בתעשיית המזון היבש לכלבים ולחתולים. תחילה נבין מה זה גלוטן (כי כולנו יודעים מה זה תירס...) גלוטן (ע"פ ויקיפדיה): "גְלוּטֵן (Gluten; בעברית דִּבְקָן) הוא חלבון המצוי בעיקר בדגנים (חיטה, שעורה, שיפון, כוסמין). יחודו של גלוטן הוא היותו בלתי מסיס במים - תכונה המקנה לו את היכולת ליצור לחם. גלוטן הוא חלבון התשמורת העיקרי בגרגר החיטה ורכיבי הגלוטן השונים מהווים כ-90% מהחלבון בגרגירי החיטה. הגלוטן מורכב מ-2 תתי קבוצות חלבונים עי..

תזונה טבעית - מה דעתכם?

פט פלנט אוהבת לתת ללקוחותיה (ההולכים על-2) כמה שיותר מידע, להציג בפניהם כמה שיותר אפשרויות ולתת ללקוח להחליט מה נראה לו הכי יתאים לחיית המחמד שלו. תזונה טבעית (חומרי גלם טריים שלא עוברים עיבוד ונטולי חומרים כימיים מכל סוג) הוכיחה את עצמה בשנים האחרונות כמסייעת ביותר בכל הקשור לבעיות אלרגיה, בעיות של מערכת העיכול, בהקטנת נשירה ועוד ועוד ועוד. יש עדויות רבות לשיפור ניכר באיכות חיי הכלבים הניזונים מתזונה טבעית. יחד עם זאת יש חשש גדול אצל מגדלי חיות המחמד מהשימוש בחומרי גלם שלא עברו בישול. ידוע ש..

מדוע חשוב לבחור מזון איכותי לכלבים

מדוע חשוב לבחור מזון איכותי לכלבים? המודעות לעולמו של 'ידידו הטוב ביותר של האדם' הולכת ומחלחלת אצלנו עם השנים, וכיום מובן שאימוץ כלב אינו דבר של מה בכך. קיימים כיום לא מעט גופים שנותנים מענה לשאלות רבות שעולות בנוגע לאימוץ כלב, החל בשלב קבלת ההחלטה – האם לאמץ כלב או לא, במה כרוך האימוץ, עצות למאמצים ועוד. "לכלב שלי אני אתן רק מזון איכותי לכלבים" אבל אם כבר החלטתם לצאת לדרך ולהכניס לביתכם ידיד חדש, שיצעד אתכם שנים רבות, כדאי שתצטיידו במידע הנוגע לעולמו של הכלב. לא מדובר בידע נרחב ועצום, ..

מציג 1 עד 0 מתוך 9 (0 עמודים)